start  |  mail  | 

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Wydarzenia szkolne

I Mikołajkowy Turniej Literacko-Sportowy

6 grudnia 2011r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w I Mikołajkowym Turnieju Literacko-Sportowym.

Przedstawiciele klas rywalizowali ze sobą w rozgrywkach sportowych i umysłowych. Pozostali uczniowie zasiedli na widowni i z ogromnym zaangażowaniem dopingowali swoich kolegów. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcom gratulował...Mikołaj.
Imprezę zorganizowała i prowadziła p. Bożena Ziętarska, a nad sprawnym przebiegiem zawodów sportowych czuwali p. A. Wojciechowska i p. L. Malczewski.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Było super!

kl.3e

zobacz zdjęcia w galerii...

Ślubowanie klas pierwszych i otrzęsiny

Trochę później niż zazwyczaj, bo dopiero po dwóch miesiącach nauki 8 listopada 2011 uczniowie klas pierwszych Samorządowego Gimnazjum nr 1 złożyli uroczyste ślubowanie, po którym rozpoczęły się otrzęsiny.

Całą imprezę przygotował Samorząd Szkolny, a prowadziły Dominika Paw, Dominika Wojnowska i Michalina Śliwińska.

Na początku zabawy wszystkie pierwszaki otrzymały kocie uszy, a potem trzeba było wykazać się wieloma umiejętnościami, aby stać się pełnoprawnym uczniem gimnazjum.

Picie mleka na czas, okrążanie stolika z kubkiem pełnym mleka tak, aby nie uronić ani kropelki, dokarmianie "kotków" słodkim dżemem (z zawiązanymi oczami), przelewanie mleka z miski do kubeczka miniaturową łyżeczką to tylko niektóre z zadań , które musieli wykonać uczniowie klas pierwszych.

Sprawdziliśmy też talenty malarskie naszych gimnazjalnych pierwszaków. Portrety wychowawców trafiły do galerii. Reprezentanci klas musieli wykazać się wiedzą na temat szkoły odpowiadając na wiele bardzo szczegółowych pytań. Wszystkie klasy prezentowały wiedzę na zadowalającym poziomie.

Bardzo dużą kreatywność zawodnicy wykazali w konkurencji związanej z obieraniem jabłka i przyszywaniem guzików na czas. W sumie zabawa była przednia, klasy dopingowały i zagrzewały do działania swoich przedstawicieli w każdej konkurencji.

Na zakończenie zabawy nastąpiło symbolicznie "obcięcie" kocich uszu i przyjęcie wszystkich pierwszaków w poczet uczniów Samorządowego Gimnazjum nr 1.

W klasach czekał na uczniów słodki poczęstunek i chwila wytchnienia po "otrzęsinowych" harcach. Zwieńczeniem całej imprezy była dyskoteka zorganizowana przez uczniów starszych klas dla młodszych kolegów.

Więcej zdjęć w Galerii

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Dnia 1 września 2011 roku uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
W naszym Gimnazjum ten rok zaingurował Wiceburmistrz Miasta i Gminy pan Henryk Radosz. Młodzież gimnazjum również serdecznie powitał Dyrektor Gimnazjum pan Andrzej Skubera życząc wszystkim sił i wytrwałości w zdobywaniu kolejnych sukcesów i tym samym rozsławiając szkołę w środowisku.

Najbardziej przejęci byli, jak zawsze pierwszoklasiści, ale nie ma się czego obawiać, bo szybko odnajdziecie swoje miejsce w szkole.

Na zakończenie uczennice klas trzecich przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny, który wszystkim bardzo się podobał.

Witajcie w nowym roku!

Konkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju©2010 - E.K.