start  |  mail

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Samorząd uczniowski

Opiekunowie samorządu:
pani Beata Cira i pani Agnieszka Firlej

samorz11

Przewodnicząca szkoły:
Dominika Paw z kl. 3f

Wiceprzewodnicząca:
Michalina Śliwińska z kl. 3e

Sekretarz szkoły:
Dominika Wojnowska z kl. 3e samorz2

Przewodniczący sekcji:

porządkowo-rozrywkowej:
Aleksandra Keler z kl. 3e

sportowej:
Marta Miksiewicz z kl. 3d

plastycznej:
Anna Rydlewska z kl. 3d

Debata o współdecydowaniu uczniów w szkolnych sprawach

Najważniejsze jest porozumienie pomiędzy uczniami a samorządem. To jeden z głównych wniosków jakie wyciągnęliśmy po debacie, która odbyła się 29 marca 2012 roku. W spotkaniu uczestniczyli wybrani reprezentanci klas, nauczyciele i przedstawiciele dyrekcji. W tym roku opiekunkami spotkania były panie Jolanta Radosz i Beata Cira.

Na początku przeczytano najważniejsze pytania, na które odpowiedzi mieli udzielić uczestnicy debaty. Pytania te brzmiały następująco: - Jak powinien funkcjonować samorząd uczniowski?
- Co to znaczy partnerstwo w szkole?
- Jak zaangażować wszystkich uczniów w życie szkoły?

Następnie przedstawiono prezentację i ankietę dotyczącą samorządu szkolnego. Po początkowej części spotkania, przeszliśmy do dyskusji. Przewodnicząca debaty pokrótce przedstawiła nam sposób w jaki funkcjonuje samorząd i jego zadania. Następnie uczniowie kolejno wypowiadali się i prezentowali swoje pomysły na temat usprawnienia komunikacji samorządu szkolnego ze społecznością uczniowską. Omówiono również bieżące problemy.

Gimnazjaliści wysunęli wiele nowych wniosków. Zadecydowali, że najlepszym sposobem by poznać opinie każdego z nas jest przeprowadzanie ankiet. Powstał również pomysł założenia księgi, w której zapisywano by rekordy i osiągnięcia sportowe. Ponadto zdecydowano usprawnić przekaz informacji poprzez szkolny radiowęzeł.

Z okazji Dnia Ziemi padł pomysł przyznania nagrody dla klasy, która zbierze najwięcej puszek. Nauczyciele także zobowiązali się pomóc zrealizować pomysły jakie padły podczas debaty. Młodzież jednogłośnie zadecydowała, że spotkań tego typu powinno odbywać się więcej. Pokazało nam to, że najlepszym sposobem komunikowania się z ogółem uczniów jest czynna dyskusja, w której każdy może wziąć udział. Wszyscy zaproszeni wnieśli wiele pomocnych informacji, które na pewno zostaną wykorzystane.

Na koniec naszego dwugodzinnego spotkania spisaliśmy podsumowujące wnioski. Mamy nadzieje, że uda nam się zrealizować wszystkie postanowienia by komunikacja samorządu i uczniów była coraz lepsza.

Więcej fotek w galerii

Magdalena Mącznik klasa 3f

Kwesta na rzecz Fundacji PROREW

kwest1

W dniu 20 listopada 2010 roku grupa wolontariuszy, pod opieką pani Ewy Madetko i pani Małgorzaty Bidzińskiej, uczestniczyła w kweście w sklepie Kaufland na rzecz fundacji PROREW z Kielc.
Fundacja przeznacza zdobyte pieniądze na stypendia naukowe dla zdolnej i ubogiej młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym i patologiami.

Uczestnicy kwesty:
z klasy 2d:
Meri Minasyan, Eliza Rożkiewicz, Emilia Szczepańska, Dominika Lisek, Gabriela Mazanka

z klasy 3e:
Karolina Wójcik, Malwina Mrugała

z klasy 2e:
Michalina Śliwińska, Monika Siemieniec, Karolina Jagodzińska, Karolina Warszawa, Dominika Wojnowska

z klasy 2c:
Karolina Szczepańska, Katarzyna Tomf
kwesta

Słodki Kiermasz na rzecz Przytuliska dla Zwierząt

kierm1

W ostatni piątek przed Adwentem, Samorząd szkolny zorganizował kiermasz ciast i ciasteczek domowej roboty.
Ceny były bardzo przystępne, a cel szlachetny. Całkowity dochód ze sprzedaży (268,50 zł) został wpłacony na konto "Przytuliska dla zwierząt bezdomnych".
Mózgiem i sercem przedsięwzięcia była Michalina Śliwińska, która namówiła 12 osób, głównie z 2e, aby upiekły coś pysznego.
Podziękowania należą się również mamom i babciom, które niejednokrotnie wspierały nastoletnie kucharki, a zwłaszcza kucharzy.

Kiermasz na rzecz Powodzian

powodz2

W dniach 25 - 26 maja 2010 roku, z inicjatywy Samorządu szkolnego, został zorganizowany kiermasz na rzecz powodzian, którzy stracili wszystko w czasie tegorocznej ulewy.
Młodzież wraz z opiekunką, panią Beatą Cirą, sama przygotowała stoisko w głównym holu naszej szkoły.Wszystkie wypieki są dziełem gimnazjalistek. powodz3 Ciasta są naprawdę wspaniałe (sama próbowałam!). Akcja będzie trwała 2 dni i myślę, że smakołyków nie zabraknie.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska i wzięcia udziału w pomocy poszkodowanym. Po akcji, damy znać ile zebraliśmy i komu pieniądze będą przekazane.

Międzyszkolna debata samorządów uczniowskich

deb2

"Samorząd uczniowski to nie tylko prezydium, to także wszyscy uczniowie." Do takiego wniosku doszli gimnazjaliści podczas międzyszkolnej debaty na temat działania samorządu szkolnego.
W trakcie spotkania, które odbyło się 21 kwietnia w SG nr 1 uczniowie trzech gimnazjów wraz z opiekunami: Gimnazjum nr 2 w Busku-Zdroju z p.Pauliną Futrzyńską, Gimnazjum w Zbludowicach z p. Anną Majsak oraz gospodarze z p. Beatą Cirą dyskutowali o swoim wkładzie w pracę szkoły.
deb3 Swoją obecnością zaszczyciła ich także pani Jolanta Maj – naczelnik Wydziału Oświaty oraz pan Andrzej Skubera – dyrektor SG nr1.
Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pracy i dotychczasowych osiągnięć samorządów poszczególnych placówek.
Następnie uczniowie przeszli do dyskusji. W trakcie debaty padały takie pytania jak: "Czy potrzebny nam samorząd szkolny?", "Jaką rolę odgrywa on w społeczności szkolnej?" oraz "Co można zrobić, aby usprawnić pracę samorządu uczniowskiego?".
Atmosfera była bardzo przyjemna i swobodna, toteż wypowiedział się niemal każdy z obecnych na spotkaniu. Dwugodzinna i bardzo ożywiona rozmowa zaowocowała wieloma wspaniałymi pomysłami. Uczniowie mogli tez bliżej się poznać i podzielić swoimi planami, toteż przejęli wiele ciekawych przedsięwzięć od swoich rówieśników.
Gimnazjaliści zdecydowali również, że szkoły nie powinny ze sobą konkurować, a wręcz przeciwnie – podjąć współpracę i wspierać się nawzajem. Dlatego też ustalili, że jeszcze w bieżącym roku szkolnym zorganizują wspólne imprezy szkolne, takie jak Dzień Dziecka czy zawody sportowe. Wszystkim ta koncepcja bardzo się spodobała, a opiekunowie podjęli się pomocy w ich zorganizowaniu.
Młodzież zdecydowała również, że takich spotkań powinno odbywać się więcej. Debata bowiem pomaga usprawnić pracę samorządów szkolnych i pozwala uczniom wymienić się swoimi doświadczeniami. Wszyscy wynieśli z tej rozmowy wiele przydatnych informacji. s35 Na końcu przewodniczący szkół wymienili się ze sobą numerami telefonów, by mieć ze sobą lepszy kontakt i konsultować z nowymi kolegami swoje pomysły, które będą realizowane wspólnie.

Gabriela Starczyńska z kl. 3hKonkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju©2010