start  |  mail

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Wydarzenia katechetyczne

Niebiańskie Imieniny

W niedzielę 23 października uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem s. Felicji Urban przygotowali program poświęcony obchodom wspomnienia Błogosławionego Jana Pawła II.

Ustanowiony na 22 października dzień, w którym nasz nowy Błogosławiony będzie wspominany w sposób szczególny w liturgii Kościoła nastroił wszystkich do powrotu ku chwilom i miejscom w których przebywał gdy jeszcze był wśród nas.

Bohaterami przedstawionej w kościele parafialnym pod wezwaniem Bożego Ciała aranżacji teatralnej było dwóch zbuntowanych aniołów w wieku gimnazjalnym, którzy póki co nie czuli się w obowiązku sumiennie wypełniać swych zadań.

Dopiero powołanie ekspertów z grona świętych i błogosławionych pozwoliło ich przekonać, że sumienna nauka, modlitwa i praca również w świętość nas wzbogaca.

Więcej zdjęć w Galerii

W pamięci młodych...

testament

Oczekując na beatyfikację Jana Pawła II młodzież naszego Gimnazjum pod kierunkiem s. Felicji Urban starała się przypomnieć sobie i innym, najważniejsze wydarzenia z życia tej postaci. Najpierw bardzo starannie przygotowywano się do konkursu, którego uczestnicy potrafili się wykazać wszechstronną znajomością historii życia Karola Wojtyły. Musieli też orientować się w wydarzeniach jakie miały miejsce w trakcie Jego pontyfikatu.
Ogłoszenie wyników miało miejsce w dniu 1 kwietnia 2011 roku, na uroczystej akademii z okazji szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II.
Pan Dyrektor Andrzej Skubera wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy za uczestnictwo, a na najlepszych czekały dodatkowe nagrody.
Papież z Polski stał się nam ponownie bliski również w swym skierowanym do nas słowie. "Testament" Jana Pawła II został tym razem dla nas wyśpiewany i ukazał nam człowieka wielkiego zawierzenia i modlitwy, jakim zawsze był Karol Wojtyła.
Wyraz artystyczny został wzbogacony przez uroczą scenografię przygotowaną przez pana Jacka Gutowskiego.
testament Tym co dobre, nasza młodzież dzieliła się z ludźmi, którzy zebrali się 27 marca w kościele p.w. Bożego Ciała i 3. kwietnia 2011 r. w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, by wspólnie dziękować za dar Jana Pawła II dla Kościoła i świata.

s.F.

Więcej zdjęć w galerii

Jasełka w naszym gimnazjum

jas2

Stało się już tradycją, że w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką siostry Felicji, przygotowują Jasełka.

Na tę uroczystość zostali zaproszeni wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz goście: wiceburmistrz miasta pan H.Radosz oraz ksiądz proboszcz M.Janik

Wszyscy byli zachwyceni wspaniałym przedstawieniem i anielskimi głosami Meri Minasyan, Katarzyny Maciejowskiej i Karoliny Zawadzińskiej, które zachęcały do wspólnego śpiewania kolęd.

jas1 Zaproszeni goście zostali obdarowani świątecznymi bombkami, które wykonali sami gimnazjaliści.

Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna i serdeczna. Były życzenia płynące z serca, uśmiech i zaduma nad słowami księdza proboszcza:

"Abyśmy wszyscy w te Święta stali się choć odrobinę lepszymi ludźmi".


Więcej zdjęć w galerii

Afrykański klimat w naszym gimnazjum

odila

Adopcja Serca to adopcja dziecka na odległość. Polega na wsparciu finansowym sierot z krajów najbiedniejszych.

Do tej pięknej akcji włączyło się już wiele szkół świata i indywidualnych rodzin. Jest to wielka szansa dla głodujących dzieci i opuszczonych sierot, które straciły swoich rodziców w czasie wojny.

Nasza szkoła postanowiła włączyć się w to piękne dzieło i sprawić radość przez adopcję kolejnej afrykańskiej sieroty.
Comiesięczna wpłata 50 złotych może zapewnić dziecku utrzymanie, ulżyć jego cierpieniu i uratować życie.

Dzieje się tak, że utrzymanie w krajach Trzeciego świata jest nieporównywalnie niższe niż u nas. Tam dzieci i młodzież są bez dostępu do prądu i wody bieżącej. Nie ma adresów, ulic i znajomości techniki. Kontakt odbywa się przez Misję Sióstr i Ojców Misjonarzy.

Do adopcji nasza szkoła otrzymała sierotę z MBIRIZI-Afryka Środkowa
Nazywa się ODILA HAVJARIMANA ur.1995r. Chodzi do II klasy gimnazjum. Jej rodzice zostali zabici w czasie trwającej tam wojny. Mieszka u babci z pięciorgiem rodzeństwa. Jest bardzo zdolna , ale nauki kontynuować nie może, ponieważ babci na to nie stać.

Do tej pory , tak jak większością sierot, opiekuje się nią siostra Natanaela, która wiele lat katechizowała w Busku-Zdroju w Szkole Podstawowej nr2. Obecnie pracuje w Afryce jako misjonarka i bardzo gorąco dziękuje za podjętą opiekę nad ODILĄ.
odila2 odila3
Wpłaty będziemy przekazywać przez sekretariat misyjny działający w Krakowie, aby nie tracić pieniędzy na prowizję banku.
Wszystkie kontakty będą odbywać się za pośrednictwem siostry misjonarki Natanaeli.
Dziękujemy wszystkim za dar serca i za składane ofiary.
Możemy być dumni, że mamy nową koleżankę aż z Afryki.

certyfikat figurka
Otrzymaliśmy również podziękowanie za wpłaconą kwotę na rzecz Odilii oraz przepiękne afrykańskie figurki.

Występ w kościele Bożego Ciała

s1

24 października 2010 roku w kościele Bożego Ciała młodzież naszego gimnazjum ukazała życie polskich świętych
Uświadomili nam wszystkim, że w dzisiejszych czasach też można być dobrym i stać się świętym.Zobacz fotki

Konkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju ©2010 - E.K