Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:

Licznik odwiedzin

Pływanie

Brązowe finalistki zawodów w pływaniu

plywa1

W dniu 23 XI 2010 w Ostrowcu Świętokrzyskim na pływalni "Rawszczyzna" odbył się finał wojewódzki w pływaniu sztafetowym dziewcząt i chłopców z całego województwa świętokrzyskiego.
Na starcie w kategorii gimnazjów stanęło 9 najlepszych zespołów z całego województwa. Wśród nich nasze Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju.
Ponieważ torów do pływania jest 8 trzeba było dokonać podziału na grupy i wylosować tory, na których drużyna ma startować.
Dziewczęta z naszej szkoły wylosowały I serię i stanęły do rywalizacji z dziewczętami z Jędrzejowa, Sandomierza, Kazimierzy Wielkiej oraz Ożarowa. Wygrały swój bieg bezapelacyjnie w czasie 2.41.54.
Czekałyśmy jednak z obawą na drugi bieg, w którym płynęły ubiegłoroczne mistrzynie z Ostrowca 4, a także mocny zespół Ostrowiec 3.
Okazało się, że nasz zespół przegrał srebro o 0,18 sekundy z drużyną z Ostrowca 3. Mógł to być błąd w reakcji sędziego, ale w sporcie gorszy czas to gorsze miejsce.
Dziewczęta nie płynęły w tej samej serii więc trudno powiedzieć, która drużyna naprawdę była lepsza. Mimo to dziewczęta wracały do domu szczęśliwe i zadowolone, z medalami na piersiach.
Po raz kolejny udowodniły, że liczą się nie tylko w gminie, powiecie ale także w województwie.