start  |  mail  | 

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Konkursy matematyczne

logo

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" - rozstrzygnięty

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny został rozstrzygnięty. Czterech uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych.
Są to:
Ida Gwóźdź z kl. 2e, Kamil Pasternak z kl. 2e, Mikołaj Kozieł z kl. 2f, Wojtek Kumoń z kl. 3d
Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy osiągniętych wyników.

logo

Międzynarodowy Konkurs "Kangur matematyczny"

logo

17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny". Organizatorem głównym konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontieres z Francji.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

logo W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo "Kangourou Sans Frontiéres", skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy trzeciej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest pięciu kategoriach wiekowych.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. Ciekawostką może być fakt, że w 2010 roku wzięło udział w konkursie 5 571 600 uczniów z 46 krajów a w samej Polsce 283 500.

logo W tym roku i nasze gimnazjum dołączyło do grupy uczestników "Kangura". Wzięło w nim udział 35 uczniów. Najwięcej reprezentantów miała klasa 2f. To dość ciekawe przeżycie móc się porównać wiedzą matematyczną z rówieśnikami z całego świata. Miejmy nadzieję, że będziemy mieli się czym szczycić a "Kangur Matematyczny" na stałe wpisze się na listę konkursów naszej szkoły.

Dominika Paw

Konkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju ©2010 - E.K.