start  |  mail

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Konkursy języka niemieckiego

Mikołajkowe sukcesy

6 grudnia 2011 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju odbył się konkurs pod hasłem "Sprawdź, ile rozumiesz".
Adresatem konkursu byli gimnazjaliści uczący się języka niemieckiego, gdyż konkurs dotyczył treści książki znanego niemieckiego pisarza Siegfrieda Lenza pt. "Lotte soll nicht sterben". Uczniowie musieli wcześniej przeczytać lekturę w oryginale, czyli w języku niemieckim.

Aż pięcioro uczniów naszego gimnazjum: Mikołaj Kozieł, Mateusz Kosowicz (opiekun Monika Deręgowska- Rajczak), Karolina Jagodzińska, Monika Śledzik oraz Aleksandra Kumor(opiekun Anita Zamożniewicz) wraz z gimnazjalistami z Pińczowa stanęło w konkursowe szranki aby sprawdzić swoje umiejętności językowe.

Konkurs przeprowadzony został w formie pisemnej, gdzie sprawdzona była znajomość słownictwa z lektury oraz ustnej, w której zadaniem uczestników było jak najpiękniejsze przeczytanie na głos krótkiego fragmentu książki oraz udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące treści lektury. Jury było pod wrażeniem poprawności językowej, wymowy oraz akcentu naszych gimnazjalistów.

Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany, więc komisja konkursu miała nie lada orzech do zgryzienia z wyłonieniem zwycięzcy. W rezultacie Laureatką konkursu została nasza uczennica Aleksandra Kumor, a wyróżnienie otrzymała Karolina Jagodzińska. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy wspaniałe nagrody rzeczowe. Trud włożony w przygotowania do konkursu nie poszedł na marne.

A.Z

III Powiatowy Dzień Języków Obcych

I MIEJSCE dla Samorządowego Gimnazjum nr1 obronione po raz trzeci!

konkurs Jak co roku nasze gimnazjum przyjęło zaproszenie do udziału w konkursie III Dzień Języków Obcych organizowanym przez Zespól Szkól Technicznych i Ogólnokształcących im Kazimierza Wielkiego w Busku- Zdroju.

Nasza niemieckojęzyczna reprezentacja w składzie: Aleksandra Kumor, Karolina Jagodzińska (op.A.Zamożniewicz) oraz Mateusz Kosowicz (op.M.Rajczak) przystąpiła 13 grudnia 2011 wraz z przedstawicielami trzech innych gimnazjów do rywalizacji w 4 konkurencjach.

konkurs W konkurencji pierwszej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu nauki, techniki oraz kultury obszarów niemieckojęzycznych. Tutaj nasi uczniowie "poszli jak burza", wybierając pytania o najwyższym stopniu trudności (za 10 pkt) i odpowiadając na nie bezbłędnie.

Druga konkurencja to tzw. Kalambury, czyli pokazywanie lub rysowanie określonych wyrażeń - zabawa fajna, ale hasła wcale nie takie proste!

konkurs Trzecia konkurencja okazała się najbardziej stresująca, gdyż uczniowie w ciągu 1 minuty musieli podać 30 słów do wylosowanego zakresu tematycznego.

Pamiątki z podróży to nazwa czwartej konkurencji, w której uczniowie w sposób ciekawy i oryginalny opisywali "souveniry" z różnorodnych wyjazdów.

konkurs Po tych wszystkich wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu. Po podsumowaniu punktów ze wszystkich konkurencji okazało się, że jak zwykle młodzi germaniści z SG nr 1 "wymiatają" wszelką konkurencję i stoją na najwyższym podium!

A.Z

II Powiatowy Dzień Języków Obcych

niem1

W dniu 28 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju odbył się II Dzień Języków Obcych zorganizowany przez grupę nauczycieli języków obcych w składzie: p. Ewa Charczuk, p. Iwona Makowska, p. Aldona Szymacha, p. Agnieszka Sajdłowska, p. Małgorzata Krzysztofik-Starościak, p. Zbigniew Kapciak oraz p. Alicja Dymko.

Celem imprezy była popularyzacja tematyki europejskiej wśród młodzieży, rozwijanie umiejętności posługiwania się językami obcymi (językiem angielskim oraz językiem niemieckim), rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, a także poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości.

niem2 Uczniowie pięciu gimnazjów z terenu gminy Busko-Zdrój rywalizowali w trzech konkurencjach:
1.Skecz
2.Puzzle międzynarodowe
3.Prezentacja kawiarenki językowej

Nasze Gimnazjum okazało się jak zwykle bezkonkurencyjne i zajęło czołowe miejsca w Konkursie.

Uczniowie zaprezentowali w przedstawianych skeczach i prezentacjach państw wprost perfekcyjną znajomość języka angielskiego i niemieckiego, co wywołało niemałe wrażenie na członkach komisji i publiczności.
Natomiast talent komediowy naszych młodych aktorów wywoływał żywą reakcję u widzów, którzy gromkimi brawami nagrodzili zwycięskie scenki.

Stoiska SG nr 1 wyróżniały się również wielobarwnością i starannością z jaką zaprezentowane zostały najciekawsze skarby kultury , obyczajów i tradycji krajów anglo- i niemieckojęzycznych. Całość dopełniały wyborne dania i specjalności tych krajów, przygotowane przez uczniów, według tradycyjnych przepisów.
niem3 I miejsce zdobyło Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju - język angielski, opiekun: p. Małgorzata Misiaszek-Klepacz
- Meri Minasyan
- Karolina Jagodzińska
- Dominika Paw
- Dominika Wojnowska
II miejsce również wywalczyło Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju - język niemiecki, opiekun: p. Monika Rajczak i p. Anita Zamożniewicz
- Ida Gwóźdź
- Katarzyna Trybuch
- Katarzyna Maciejowska
- Światosław Kałyniak
III miejsce: Gimnazjum w Stopnicy - język angielski, opiekun: p. Agnieszka Zielińska i p. Anita Brudek
Wyróżnienia:
- Zespół Placówek Oświatowych nr 1w Busku-Zdroju - język niemiecki, opiekun: p. Beata Lewandowska
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju - język angielski, opiekun: p. Agnieszka Kempa

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Zwycięzcy otrzymali słowniki, readersy, oraz wiele innych ciekawych nagród.
Nagrody główne dla szkół - urządzenia wielofunkcyjne ufundowała WSH Kielce.

MD-R

zobacz galerię

Konkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju ©2010 - E.K