start  |  mail  | 

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Konkursy religijne

Finał Konkursu Biblijnego

Dnia 21 kwietnia 2012r.w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Kielcach odbył się Finału Konkursu Biblijnego.
Zakres zmagań konkursowych obejmował znajomość Dziejów Apostolskich.
Finalistami naszej szkoły są: Paulina Koper z kl. 2d (opiekun siostra Felicja) oraz Łukasz Dróżdż z kl.2b (opiekun pani Monika Bróg)

s.F

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

jan2

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali."

Jan Paweł II

Idąc za wskazaniami Papieża, 18 marca 2011 roku, zorganizowano w naszej szkole pod kierunkiem siostry Felicji Urban i pani Moniki Bróg konkurs wiedzy o Janie Pawle II.
Przebiegał on w dwóch etapach. Najpierw na poziomie klasowym starano się dociec kto posiada największą wiedzę w tej dziedzinie, a następnie na forum szkoły wyłoniono prawdziwych mistrzów nad mistrzami.
Bardzo dobrze w tych zmaganiach wypadli uczniowie klas pierwszych, zwłaszcza 1d, którzy nie tylko indywidualnie, ale też drużynowo zajęli pierwsze miejsce.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na uroczysty apel z okazji kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II, który odbędzie się 1 kwietnia 2011 roku.
Wówczas też zostaną rozdane atrakcyjne nagrody dla laureatów tego konkursu. Poniżej prezentujemy listę osób, które osiągnęły najlepsze wyniki.

s.F

L.p. Nazwisko i imię Klasa Punkty Miejsce
1. Cichy Magdalena 1d 33,5 I
2. Marek Klaudia 3c 32,0 II
3. Koper Paulina 1d 31,5 III
4. Olszowy Piotr 1d 31,5 III
5. Molenda Karolina 2a 31,0 Wyróżnienie
6. Nowak Dominik 2c 30,5 Wyróżnienie

XVI Rejonowy Konkurs Biblijny

biblia1

W dniu 19 lutego 2011roku w budynku Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się rejonowy etap XVI Konkursu Biblijnego. Tym razem uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych próbowali wyłonić spośród siebie najlepszych specjalistów w dziedzinie przypowieści ewangelicznych i listów św. Pawła. W konkursie wzięło udział ogółem 90 uczniów. Od godziny 9.00 z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na przybywających gości. Mimo śnieżnej i mroźnej pogody atmosfera wkrótce się ociepliła gdy bardzo życzliwie przywitał wszystkich uczestników Dyrektor naszej szkoły pan Andrzej Skubera, życząc owocnej pracy i jak najlepszych wyników.

biblia2 Wspólna modlitwa poprowadzona przez Księdza Proboszcza Mariana Janika miała pomagać, aby wiedzę zgromadzoną pieczołowicie można było przelać z łatwością na papier. Jednak jak dusza ludzka potrzebuje modlitwy tak ciało wymaga pokarmu, dlatego po zakończeniu testu każdy z uczestników i opiekunów mógł pokrzepić swe siły pączkiem, kawą lub herbatą.

O to, aby wszyscy którzy do nas przybyli dobrze się czuli i się nie nudzili dbała pani Monika Bróg oraz młodzież naszej szkoły. Nieoceniony również okazał się pan Jacek Gutowski, który wraz uczniami potrafił od strony technicznej znaleźć najlepsze miejsca dla każdego z uczestników. biblia4 Nad całością prawidłowego przebiegu konkursu czuwał wizytator katechetyczny z Kielc, ks. Jan Zwierzchowski oraz zasiadający w komisji katecheci. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy sukcesu najlepszym z najlepszych!

s.Felicja

Więcej zdjęć w galerii

Konkurs "Anioły w naszej wyobraźni"

aniol1 Dnia 9.12.2010 roku w naszym gimnazjum odbył się II Szkolny Konkurs z cyklu Tradycje Świąt Bożego Narodzenia pt. "Anioł w mojej wyobraźni".
Organizatorkami tego konkursu były: nauczycielka religii - p. Monika Bróg i siostra Felicja. Gościem i fundatorem nagród był ksiądz kanonik Marian Janik, proboszcz parafii Bożego Ciała w Busku-Zdroju.
Członkowie komisji:
pani dyrektor Ewa Madetko, s. Felicja, p. Jacek Gutowski oraz przedstawiciele młodzieży gimnazjum: Karolina Zawadzińska, Aleksandra Wyrzycka i Justyna Kądzik, oglądali i oceniala prace uczniów. Jednogłośnie został ustalony werdykt:
I miejsce zdobyła Nikola Santiago z kl. 1c
II miejsce zdobyła Marlena Ryczek z kl. 2a
III miejsce zdobyła Monika Siemieniec z kl. 2e
Ponadto komisja wyróżniła:
Meri Minasyan z kl.2d, Aleksandrę Grochowinę z kl.1e, Jakuba Radeja z kl.1b, Karolinę Warszawę z kl.2e oraz Annę Rydlewską z kl.2c
Oprawę konkursu dopełniała prezentacja multimedialna oraz ciekawie przedstawiony, przez uczniów z klasy pierwszej i drugiej, referat na temat "Rola Anioła w życiu człowieka".
Konkurs był wyjątkowo ciekawy i wzbudził zainteresowanie uczniów.
Prace konkursowe były estetycznie wykonane, oryginalne i pomysłowe.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
anioly

Konkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju ©2010 - E.K.