start  |  mail  | 

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Projekty edukacyjne - informatyka

Utworzenie i wykonanie strony internetowej pt. "Wycieczka po Warszawie".

W dniu 10 czerwca 2011 r. grupa uczniów z klasy 2f - Magdalena Mącznik, Dominika Paw, Weronika Polak, Piotr Staszek, Piotr Dziadek, Bartosz Radej, Mateusz Kosowicz, Maciej Kuza, Jakub Mączyński i Mikołaj Kozieł - zrealizowała i zaprezentowała projekt edukacyjny z informatyki pod kierunkiem pani Ewy Kęckiej. Celem projektu było utworzenie i wykonanie strony internetowej pt. "Wycieczka po Warszawie".

Aby go zrealizować musieliśmy poszukać, uporządkować i wykorzystać informacje z różnych źródeł, następnie podzielić zadania w grupie. Musieliśmy również wziąć odpowiedzialność za swoje działania, nauczyć się komunikować i współpracować w grupie. Aby to osiągnąć, wykorzystaliśmy umiejętności rozwiązywania problemów w sposób twórczy, a także nauczyć się planowania, organizowania i oceny swojej pracy.

Kiedy zebraliśmy potrzebne materiały przystąpiliśmy do projektowania i wykonania szablonów poszczególnych stron. W tym celu podzieliliśmy zadania między sobą. Zadaniem Maćka Kuzy było opracowanie logo projektu, a także wraz z Mateuszem Kosowiczem opracowanie strony o Muzeum Powstania Warszawskiego.
Magda Mącznik i Weronika Polak opracowały stronę o Centrum Nauki "Kopernik", Mikołaj Kozieł i Kuba Mączyński opracowali stronę o Starówce, Piotrek Dziadek i Bartek Radej o Łazienkach. Nad poprawnością językową stron czuwała Weronika Polak, a obróbkę graficzną dopracowali: Magda Mącznik i Piotrek Dziadek. Nad całością projektu, jako lider zespołu czuwałam ja. Pieczę i nadzór merytoryczny nad naszym projektem sprawowała pani Ewa Kęcka.

Podczas pracy nad stroną internetową wykorzystaliśmy wiele programów dostępnych w naszej pracowni informatycznej. Były to między innymi: Pajączek; Microsoft Word; Notatnik; Microsoft Photodraw; Corel Draw; Paint; Gimp; Photoscape oraz pocztę elektroniczną, którą wykorzystaliśmy do komunikowania się między sobą. Projekt zrealizowaliśmy w ciągu pięciu tygodni.

Realizując ten projekt, rozszerzyliśmy naszą wiedzę i zainteresowania informatyczne, a prezentując go na forum klasy 2f, 2c i 2e pokazaliśmy, że informatyka to nasza przyszłość.

Myślę, że udało się nam osiągnąć postawiony cel, a wszyscy zebrani choć przez chwilę poczuli się jak na wycieczce w Warszawie. Gromkie brawa i słowa uznania, zarówno z ust pani Dyrektor Ewy Madetko, pani Wiesławy Pindziak oraz wychowawczyni - pani Danuty Skalskiej, a także koleżanek i kolegów obecnych na prezentacji, były największą nagrodą dla nas - uczniów.

Dominika Paw

Konkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju ©2010 - E.K.