Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:

Licznik odwiedzin

Casting - Wędkarstwo rzutowe

Młodzież z Buska-Zdroju na Mistrzostwach Świata

casting

Na Mistrzostwach Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym, które odbyły się w Szamotułach w dniach 7-10 lipca 2011 r. reprezentacja Polski zdobyła 9 medali (3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) zajmując II miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw za Czechami, a przed Chorwatami.

W składzie reprezentacji Polski znalazł się zawodnik RWKS "Skish" Okręgu Kielckiego PZW - 15-letni Maciej Kuza, uczeń 3 f). Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju. Zanotował on udany występ, choć nie zdobył medalu. Podobnie jak przed rokiem na mistrzostwach świata w Słowenii, wynikiem 95 pkt na 100 możliwych do zdobycia zakwalifikował się do finału skisha spinningowego, w którym zajął VII miejsce (80 pkt). W łącznej klasyfikacji 5-boju Maciek uzyskał 433,99 pkt tj. tylko o 5 pkt mniej od rekordu życiowego. Warto dodać, że Maciek uzyskał czwarty rezultat spośród szóstki polskich juniorów, a jego wynik dałby naszym juniorom srebrne medale (ostatecznie zajęli IV miejsce za Czechami, Chorwatami i Niemcami).

casting Mistrzostwa świata miały doskonałą oprawę medialną. Dzięki obecności Grzegorza Kidawskiego z Biura ZG PZW w Warszawie, na związkowym portalu www.zgpzw.pl na bieżąco ukazywały się relacje, zdjęcia i filmy z kolejnych wydarzeń mistrzostw. Ekipa filmowa ASPROMEDIA z Ostrowa Wielkopolskiego (www.aspromedia.info) realizowała na zlecenie Komisji ds. mediów i promocji wędkarstwa ZG PZW półgodzinną relację, która jest dostępna na portalu internetowym Polskiego Związku Wędkarskiego: http://www.pzw.org.pl/home/wiadomosci/50122/60/ reportaz__junior_world_casting_championship_710_lipca_szamotuly_

Ekipa TVP1 uwieczniła przebieg finałów odległości spinningowej, a krótka relacja z tego wydarzenia została wyemitowana w niedzielę 10 lipca 2011 r. w Teleexpresie. Liczni dziennikarze i reporterzy z mediów wędkarskich, ogólnopolskich i lokalnych obserwowali i relacjonowali zmagania najlepszych rzutowców świata, czego efektem były i będą informacje i relacje z minionych Mistrzostw Świata Juniorów w Szamotułach.

Renata Kuza

Zawody w castingu w czeskim Frydku-Mistku

casting

W dniach 15-17 kwietnia 2011r. w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek odbyły się pierwsze w sezonie zawody w castingu na otwartym stadionie. Wśród reprezentantów naszego kraju znaleźli się: Maciej Kuza (uczeń klasy 2f) oraz w roli trenera i zawodnika Renata Kuza.
Maciej zajął w wieloboju dobre 6 miejsce w kategorii juniorów (do lat 18). Natomiast Renata Kuza w drużynie z Magdaleną Kuzą wywalczyły I miejsce, pokonując utytułowane Czeszki.
Zawody odbyły się na znakomicie przygotowanym stadionie w miłej, przyjaznej atmosferze oraz przy sprzyjającej pogodzie. Była to pierwsza próba sił w międzynarodowym towarzystwie castingowym w tym roku.

Renata Kuza

Udane zakończenie sezonu sportowego naszego gimnazjalisty

casting

W pierwszy weekend października 2010 r. zawodami o Puchar Skierniewic zakończył się cykl rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski i Indywidualny Puchar Polski w wędkarstwie rzutowym.
Po rozegraniu pięciu zawodów eliminacyjnych (Zamość - maj, Inowrocław i Międzybrodzie Bialskie - czerwiec, Szamotuły - sierpień, Skierniewice - październik) drużyny okręgu kieleckiego PZW, składające się z zawodników z Koła PZW w Busku-Zdroju i w Brodach Iłżeckich, zdobyły jeden złoty i dwa srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski`2010.
Drużyna młodzieżowa (3 osoby w wieku do 18 lat), w składzie której występowali Maciej Kuza - uczeń klasy II f SG Nr 1 w Busku-Zdroju, Jagoda Żebrowska, Magdalena Kuza, Mateusz Charchut (koło Busko) i Paweł Kita (koło Brody), uległa minimalnie drużynie z Katowic, zdobywając srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Trzecie miejsca zajął zespół z okręgu białostockiego PZW.
Równocześnie z klasyfikacją drużynowych Mistrzostw Polski, na tych samych zawodach rozgrywanych od maja do października 2010 r. ważyły się losy indywidualnego pucharu Polski` 2010.
Nasz najmłodszy reprezentant Maciej Kuza zdobył pierwszy w swoim życiu Puchar Polski w kategorii kadetów do 14 lat. Jego wygrana w Skierniewicach z wysokim wynikiem 263,96 pkt. przypieczętowała i podsumowała udany tegoroczny sezon (2 brązowe medale Indywidualnych Mistrzostw Polski, 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w Słowenii).

Renata Kuza

Rzutowy "Pierwszy krok" naszych zawodniczek

casting3

W dniach 3-5 września odbyły się w Warszawie Ogólnopolskie Zawody Rzutowe "Pierwszy krok". W zawodach, dzięki dotacji UMiG w Busku-Zdroju przeznaczonej na upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży Gminy Busko-Zdrój w dziedzinie castingu, wzięło udział troje młodych wędkarzy z Buska-Zdroju: 16-letnia Michalina Kozieł uczennica buskiego LO im. T. Kościuszki, oraz 13-letnie uczennice SG Nr 1 w Busku-Zdroju - Monika Śledzik i Luiza Nowak. Opiekunem naszej drużyny reprezentującej Okręg Kielecki PZW był zawodnik miejscowego klubu – również busczanin - Grzegorz Jędracha. Dziewczęta były przygotowywane do zawodów przez doświadczoną zawodniczkę i nauczycielkę w-f w SG nr 1, panią Renatę Kuzę. casting4 Formuła zawodów zakładała udział młodych zawodników w wieku do 16 lat, którzy nie startowali dotychczas na arenie ogólnopolskiej i nie posiadają licencji sportowców. W tak pomyślanej rywalizacji wystąpiło blisko 50 zawodników z 6 okręgów PZW. W tej stawce bardzo dobrze zaprezentowała się nasza „najstarsza” reprezentantka Michalina Kozieł. W kategorii juniorek do 16 lat wygrała zarówno w 3-boju spinningowym (174,53 pkt,) jak i w 5-boju (230,71pkt.). W klasyfikacji łącznie z juniorami do 16 lat zajęła natomiast III miejsce. W efekcie Michalina przywiozła z Warszawy do domu 3 puchary indywidualne i nagrodę w postaci kołowrotka spinningowego.
Trzecie miejsce w kategorii kadetek do 14 lat w 3-boju spinningowym zajęła Monika Śledzik (122,8 pkt.), którą również uhonorowano pucharem. Nasza trzyosobowa drużyna rywalizująca w kategorii do 16 lat zajęła IV miejsce ustępując drużynom z Warszawy, Katowic i Bydgoszczy złożonym z samych chłopców.
Wyniki naszych młodych zawodniczek oraz pierwsze w ich życiu sukcesy w wędkarstwie rzutowym na arenie ogólnopolskiej napawają optymizmem i są dla nich najlepszą zachętą do dalszych treningów.