start  |  mail  | 

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju

Strona główna   |   Plan lekcji   |   Galeria   |   Biblioteka   |   Gimwizjer

Szkoła

Uczniowie

Wyjazdy edukacyjne

Kontakt

Dane teleadresowe szkoły

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju
ul. Grotta 3
28-100 Busko-Zdrój
tel/fax: (41)3786112
sg1busko@interia.pl

więcej...

Kontakt z administratorem

Pytania, wątpliwości i sugestie dotyczące strony lub dziennika elektronicznego, proszę kierować na adres:
admin@sg1.busko.pl
lub
gimnazjum@sg1.busko.pl

Licznik odwiedzin

Wyjazdy edukacyjne

Wyjazd edukacyjny do Niemiec - Bawaria

bawaria


Od 5 do 12 maja 2011r. 50-osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami brała udział w wyjeździe edukacyjno-językowym do Niemiec.
Zagraniczne wyjazdy edukacyjne są już tradycją SG nr 1, gdyż co roku młodzież ma okazję zwiedzić kraje anglo- lub niemieckojęzyczne, zobaczyć na własne oczy najciekawsze zabytki i ciekawostki tych krajów oraz sprawdzić i rozwinąć swoje kompetencje językowe podczas wykonywania zadań językowych.

bawaria W tym roku celem wyjazdu była Bawaria - największy i najbardziej znany niemiecki Bundesland. Uczniowie podziwiali historyczne i zabytkowe miasta, jak np.: wspaniale odbudowaną ze zniszczeń wojennych Norymbergę ze strzelistymi gotyckimi budowlami oraz uroczymi kamieniczkami z muru pruskiego, czy też przepiękny austriacki Salzburg - rodzinne miasto Mozarta.

bawaria Niezapomniane wrażenia pozostawiło na wszystkich Monachium, w którym nowoczesność łączy się świetnie z bogatšą historią. Fani sportu mieli okazję zobaczyć słynny Olympia-Stadion z charakterystycznym kosmicznym dachem, wielbiciele motoryzacji zachwycali się najnowszymi samochodami i ścigaczami w muzeum BMW, miłośnicy sztuki byli pod wrażeniem zbiorów obrazów w Alte Pinakothek, gdzie na własne oczy obejrzeć można dzieła Rubensa, Durera i innych wielkich mistrzów.

bawaria Wizyta w Deutsches Museum, czyli największym w Europie muzeum wynalazków ze wszystkich dziedzin nauki , była dla większości zbyt krótka, aby dokładnie wypróbować wszystkie nowości techniczne. Ale największa niespodzianka czekała na nas w Monachium na Łąkach Teresy, gdzie odbywało się właśnie święto wiosny "Fruhlingsfest" czyli wiosenny "mini Oktoberfest". Wprawdzie nie mogliśmy spróbować bawarskiego piwa, ale poczuliśmy trochę atmosferę panującą w ogromnych namiotach piwnych, gdzie przy dźwiękach muzyki wszyscy śpiewają i tańczą.

bawaria Prawdziwe emocje przeżyliśmy wszyscy wieczorem w wesołym miasteczku - wrażenia z lotu na "młocie" albo jazdy na diabelskim młynie były niesamowite!

Całą niedzielę spędziliśmy nad Jeziorem Bodeńskim, zwiedzając przepiękne miasteczka Meersburg i Konstancję. Podczas rejsu statkiem do Konstancji większość poczuła się już z pewnością jak na wakacjach, gdyż upalna, słoneczna pogoda i cudne krajobrazy nastrajały wyłącznie do relaksu.

bawaria Kolejny dzień poświęcony był na zwiedzanie zamków króla Ludwika Bawarskiego, znanego ze swoich szalonych pomysłów architektonicznych i zamiłowania do teatru i opery. Nic dziwnego, że jego zamek Neuschwanstein uważany jest za najpiękniejszy w Niemczech i jest najczęstszym motywem na widokówkach, puzzlach i obrazach. Zarówno położenie zamku, wspaniałe widoki wokół, jak i przebogate wnętrza i komnaty zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich, niektórzy z uczestników przyznali, że dopiero teraz zobaczyli, co to znaczy żyć po królewsku.

bawaria W ostatni dzień pobytu zwiedzaliśmy znane wszystkim miłośnikom sportów zimowych miasteczko Garmisch-Parten-Kirchen, oczywiście wszyscy chcieli mieć fotkę pod skocznia narciarską, ale również wielu fotografowało przepiękne malowidła na ścianach większości domów w mieście.

bawaria Podczas tegorocznego wyjazdu edukacyjnego mieliśmy okazje zobaczyć naprawdę najpiękniejsze rejony Niemiec, gdzie tuż obok nowoczesnych samochodów widać prawdziwą historię zamkniętą we wspaniałych zabytkach, a nad błękitnymi wodami jezior wznoszą się potężne Alpy - można powiedzieć: wszystko, co najpiękniejsze w pigułce!

M.D-R

Więcej zdjęć w galerii

Konkursy

Sport

Projekty edukacyjne

Absolwenci

Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju ©2010 - E.K.